Kredi Notu Güncel Krediler

icralık olana kredi verenler

1.833

Bu yazımızda sizlere icralık olana kredi verenler ve yasal takipte olanlara kredi veren bankalar 2018, icralık olanlara kredi veren bankalar 2018, takibe düşene kredi verilir mi ? kanuni takipte olanlara kredi gibi sorularınıza cevap veriyoruz. Sizinde aklınızda icralık olan kişi kredi çekebilir mi ?

icralık olana kredi verenler

Hepimizin korkusu olan kara listeye girmek icralık olmak ve kredi notumuzun düşük olması kredi çekmemizi engellemektedir. Fakat bazı istisnalar hariç.

Bazı bankalar icralık olana kredi verebilmektedir. Konut kredisi ihtiyaç kredisi çekip maddi nedenlerde dolayı ödemeyince kredi notunuz düşer ver kara listeye girersiniz. Sizler için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları araştırdık. Halk arasında değişik isimleri olan kara liste, kötü sicil, sicili bozuk veya kırmızı kalem çekilmiş olarak söylenmektedir.

Şunu da hatırlatmak gerekir halk arasında kredi notu düşük olanlara kredi ve kara listede olanlara kredi gibi kendine piyasa edinmiş dolandırıcılara da dikkat etmek gerekir.  Bu gibi insanlar zaten borç için de olan insanların umutlarını kullanarak önden para almakta ve hiçbir sonuca bağlamadan yani kredi çekemeden ortadan kaybolmaktadır dikkat etmek gerekir.

Diğer bir durum ise geliri olan fakat sicili bozuk olduğu için kredi çekemeyen insanlara faizle para veren yani tefecilik olarak adlandırdığımız insanlar da vardır.  Bunlara da dikkat etmek gerekir.

Kişi krediyi çeker belli bir müddet öder veya hiç ödemez. Banka kişiye uyarı mektubu yollar, yapılandırmasını veya taksitler halinde ödemesini ödemesini söyler. Eğer hala borç kapatılmaz ise banka alacağını avukata devrederek banka ile olan ilişiğinizi keser zorlu bir süreç başlar. Bu borca avukat masrafı da eklenir.

Eğer siz de kredi çekip ödemedi iseniz geliriniz olsa dahi herhangi bir bankaya kredi için başvuruda bulunsanız muhtemelen red cevabı alacaksınız. Sizlere bu durumdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

İcralık olduysanız bankanız ile görüşün

Eğer borcunuzu ödeyemediyseniz ve icralık oldu iseniz ilk yapacağınız iş bankanızla görüşmek olsun. Şubenize giderek mutlaka borcunuz için yapılandırma talebinde bulunun. Bankanın yapılandırma yapması sizin borcunuzu uzun vadeye yayar. Ödeyebileceğiniz taksitler halinde tekrardan düzenler siz de hem rahat bir şekilde borcunuzu ödemiş olursunuz hem kara listeden çıkarsınız. çünkü banka yapılandırdığınız borcunuz için avukata bilgi verir ve icrayı durdurur buda zamanla sizin icradan kurtulmanızı sağlar.

Borç kapatma kredileri

Borcunuzu yapılandırmadınız diyelim sizin için diğer bir çözüm ise borç kapatma kredileri. Yapılandırma imkanınızın bulunmadığı hallerde kredi borcunuzdan kurtulmanız için ikinci seçeneğiniz. Borç kapatma kredisi çekerek borcunuzu tek bankaya uzun vadeye yayarak kapatabilirsiniz. Fakat İcralık olanlara kredi veren bankalar da sizden birtakım güvence isteyecektir. Bunlar sağlam bir kefil (memur olursa daha iyi ) ipotek taşınmaz ev gibi. Eğer üzerinize gayrimenkul var ise daha kolay borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

eğer emekli iseniz Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar konumuzu inceleyebilirsiniz

80%
Awesome
  • Design

Leave A Reply

Your email address will not be published.