Kredi Notu Güncel Krediler

Garanti ev kredisi 2018 Başvuru Hesaplama Sorgulama

111

Garanti ev kredisi 2018 Başvuru Hesaplama Sorgulama Garanti ev kredisi başvuru nasıl alırım Garanti ev kredisi şartları garanti bankası ev kredisi hakkında detaylı bilgi almak için …..

 

Garanti ev kredisi hakkında bilmeniz gereken BÜTÜN DETAYLAR bu yazımız içerisinde yer alacaktır. Garanti konut kredisi faiz oranı, nasıl alabilirim, nereye nasıl başvuruda bulunabilirim, şartları nelerdir? gibi bilgilerin yanı sıra sizin için önerdiğimiz vadelendirme bilgilerini de bulacaksınız. Garanti ev kredisi yani mortgage bir tür gayrimenkul finansman sistemi olarak bilinmektedir.

Yeterli bütçeye sahip olmayan ve kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar arasından yer alıyorsanız garanti mortgage hakkında bilgilendirme içeren bu yazımız tam size göre.

Garanti Ev Kredisi Nedir Nasıl Alınır ?

2007 yılında yürürlüğe giren yasa ile aktif olan kanun gereğince konut kredisi ismini mortgage olarak değiştirilmiştir. Fakat bu mortgage adı altında yeniden adlandırılan konut kredisi farklı biraz. Çünki mortgage kredisi hem daha uzun vade imkanı sunuyor hem de daha düşük faiz sunuyor. Normalde bankaların konut kredisi 120 ay vade imkanı sunarken mortgage daha uzun vadelerle imkan tanıyabiliyor.

Garanti Mortgage Faydalı Bir Yatırım Mıdır?

Elbetteki peşin alacak maddi imkanınız yok ise garanti ev kredisi yani mortgage ilerisi için iyi bir yatırım aracıdır.

uzun vade de olması hemde ilerde sizi ev sahibi yapma şansı tanıması oldukça faydalı gözüküyor.

inşaatı Halindeki Konutlar İçin Garanti Ev Kredisi Alabilir Miyim?

Tabi ki alabilirisiniz . Fakat şöyle bir konu var sadece garanti bankası ile anlaşmalı olan projelerden yararlanabilirsiniz. Yani garanti bankası konut kredisi için anlaşmalı olduğu projeler vardır. Bu inşaatlar proje halinde ise ve garanti bankası konut kredisi ile alınabilir durumda ise bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Fakat garanti ev kredisi anlaşması olmayan inşaat halindeki projelerden maalesef yararlanamazsınız.

Garanti Konut Kredisi İçin Kefil Gerekli Mi?

Hayır gerekli değildir. Tabi bazı istisnalar söz konusu. Bilindiği üzere her bankanın farklı kuralları olabiliyor. Mesela bazı bankalar kırmızı çizgideki kişilere kefilsiz kredi verebiliyor fakat bazıları ise kefil gösterseler bile vermeyebiliyor. Garanti ev kredisi için yani mortgage için kefil istememekte. Fakat son başvuru durumunda bunu ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

İnşaat Halindeki Konut İçin Garanti Konut Kredisi Alabilir Miyim?

Cevabı garanti bankası net bir şekilde vermiştir :

Garanti Konut Kredisi Faiz Oranı ve  Hesaplama

Çizelgesi

Bankalar konut kredilerini en fazla 120 ay vade ile vermektedirler. Fakat Mortgage daha uzun vadeli ve uygun faiz oranı ile sizlere ev kredisi imkanı sunmaktadır. Garanti bankası ev kredisi faiz oranı %1,28 dir. Kredi vadesi ise 240 ay yani 20 yıldır. Fakat Denizbank konut kredisi 25 yıl, Şekerbank Konut Kredisi ise 30 yıla varan vadeler ile vatandaşları ev sahibi yapmaktadır. Detaylar için o yazılarımıza tıklayarak gidebilirsiniz. Bir sonraki başlığımızda taksit avantajları hakkında da gerekli bilgilere yer verdik. En fazla 500.000 TL değerinde ev kredisinde başvuruda bulunabilirsiniz. Örnek hesaplama tablomuz şu şekildedir:

garanti ev kredisi
garanti ev kredisi

Garanti Bankası Ev Kredisi Taksitleri

Azalan TaksitliMortgage: Gelirinizin durumuna göre bu şekilde bir taksit ödeme talebinden bulunabilirsiniz. Şöyleki, kredi taksitlerinin ilk başladığı dönemlerde fazlaca taksit öderseniz sonraki dönemlerde taksitleriniz azalabilir.

Garanti Sabit Faizli Konut Kredisi: Sabit faizli konut kredilerinin aylık taksit miktarları hiç değişmez. Her ay ne kadar taksit ödeyeceğinizi aklınızda tutmazsınız. Yani sabittir. Bu özellikte bir kredi aldığınızda garanti bankası ev kredisi faiz oranı % 1,39 olmaktadır.

Ara Ödemeli Ev Kredisi: Çalıştığınız iş dolayısı ile yılda birden fazla prim alıyorsanız veya çiftçiyseniz ve hasat dönemlerinde yüklü miktarda paranız oluyorsa bu ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Kendinizin belirlediği ara dönemlerde yüklü miktarda ödeme gerçekleştirerek diğer taksitlerinizin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Özel Ödemeli Morgıç: Yine bütçenizin belirlediği en önemli ödeme seçeneklerinden birisi. Bu ödeme seçeneği ile belirlediğiniz tarihlerde ödemenizi yapma imkanı sunulmaktadır. Kendi belirleyeceğiniz taksit tutarları ile ara taksit ödemesi yapabilirsiniz.

Artan Taksitli Mortgage: Bu ödeme mantığını isminden de çözebiliriz. İlk taksitlerinizi düşük miktarlarda yaparak, her gelecek yıl artarak ilerlemesi üzerine düşünülmüştür. Başlangıçta düşük tutarlar ilerleyen dönemlerde artarak gider. Diğer ödeme kolaylıkları için garanti bankasının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

80%
Awesome
  • Design

Leave A Reply

Your email address will not be published.