Kredi Notu Güncel Krediler

Yetim Maaşına Kredi

738

Yetim Maaşına Kredi Dul, yetim ya da özürlü maaşı alanlara kredi. Kefilsiz maaşının 72 katına kadar yetim maaşına kredi, dul ve yetimlere kredi müjdesi.

Gibi sorulara cevap arayan kredi çekmek isteyen yetim maaşına kredi için yeterlimi gibi sorulara cevap arayan okuyucularımız için konuyu araştırdık . Bilindiği gibi annesi ve ya babası ölmüş ve ölümden sonra kendisine bağlanmış maaşlar var. Örneğin babası ölen dul veya hiç evlenmemiş kız çocuk babasının maaşını alabilmekte ve bu maaşa yetim maaşı denilmekte. Yetim maaşı alabilmek için belirli şartlar var. Ölen kişinin ölüm zamanından önce toplamda 900 gün primi olması gerekmekte. 900 gün sgk primi yatan bir kişinin kız çocukları maaş alabilmekte.

Yetim Maaşına Kredi verilir mi ?

Yetim Maaşına kredi elbette alabilirsiniz bunun için birkaç ipucu vereceğiz sizlere: bu krediyi alabilmek için öncelikle sizlere maaşınızın ptt de kalmasını tavsiye ediyoruz. Bilindiği üzere ilk bağlanan maaşlar ptt üzerinden verilmekte daha sonra isteyenler değiştirebilmekte. Peki neden Maaşımı ptt den çekmeliyim ?

Ptt den maaş alanların en büyük destekçisi aktif bank emekli kredisi aktif bank yetim maaşı kredisi gibi krediler. Maaşını aldığınız sürece aktif banktan her zaman kredi başvurusuna bulunabilirsiniz tabi ptt şubelerinden başvurmalısınız. Kredi siciliniz temiz ise büyük bir ihtimal krediniz onaylanacaktır. Çünkü kredi  çektiğiniz zaman maaşınızdan otomatik olarak kesilecek buda bankanın gözünde bir nevi garanti kredi olarak gözükmekte.

Şunu da belirtelim diyelim ki kredinizi çektiniz 48 ay vade ile bu kredi borcu bitene kadar maaşınızı başka bankaya taşıyamazsınız. Kredi çekmeden önce bunu da göz önünde bulundurun.

Aktif bank kredi başvurusu yaparken ptt görevlisi sizin için tek bir yerden bütün bankalara tek tıkla kredi başvurusunda bulunabilir böylece banka banka gezmek yerine tek yerden başvurunuzu her yere yapabilirsiniz. Çünki siz de bir nevi emeklisiniz. Yetim maaşı olsun dul maaşı olsun bir fark yok.

Aklınıza taklan soruları konu altına yorum yaparak sorabilirsiniz uzmanlarımız en kıza zamanda yanıtlayacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi için bu konumuza göz atabilirsiniz. 

80%
Awesome
 • Design
6 Comments
 1. Buket says

  1 defa kredi cektik odemesi devam ediyor yine cekebilirmiyiz acaba

  1. admin says

   Merhaba :
   Eğer kredi puanınız uygun size tekrar kredi çekmenizde bir sakınca yoktur.

 2. Alper says

  Slm yetim aylığına kredi çektim 1 yıldır maaşımdan kesiliyor fakat ben sigortalı ise başlamayı düşünüyorum kreşi taksitleri yetim maaşından kesilmeye devam edermi

  1. admin says

   Merhaba :
   Yetim maaşı alırken sigortalı bir işe başlamanız durumunda yetim maaşınız kesilmesi söz konusu olacaktır.
   Bu yüzden dolayı kredi taksidiniz yetim maaşından kesilmez çünkü yetim maaşınız kesilir

 3. Büşra says

  Yetim maasi aliyorum kredi cektim borcum bitmeden kitmetim cikti evlenicem yakin bi tarihte kalan borc silinir mi tekrar oduyor muyum?

  1. admin says

   Merhaba Büşra Hanım:
   Evlenmeniz durumunda yetim maaşınız kesilir. Bu durumda kredi taksitlerini kendiniz ödemeniz gerekir.
   Evlenmeniz yada başka bir durumda borçlarınız silinmez mutlaka ödemeniz gerekir .

Leave A Reply

Your email address will not be published.